Na co zwracać uwagę przy zakupie ławy do salonu?>

Choć podobno bez ławy w salonie można się obejść, to wiele osób uważa je za niezbędne uzupełnienie części wypoczynkowej w domu. Doskonale sprawdzi się jako miejsce do odłożenia niedokończonej książki czy kawy. Można przy niej spędzić wygodnie czas na rozmowie, czytaniu czy oglądaniu telewizji. Zatem na co zwracać uwagę przy zakupie ławy do salonu.

Wykonanie


Podobnie jak stół, ława powinna być wykonana z trwałych, solidnych materiałów. Niezależnie od tego czy będzie to drewno, szkło czy metal powierzchnia stołu powinna być odporna na zarysowania. Choć ławy do salonu często można dostać w komplecie ze komodą czy szafką RTV to warto poszukać czegoś spoza kompletu. Ława do salonu powinna przecież spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne.

Wielkość


By ława była wygodna i do tego funkcjonalna musi mieć odpowiednią wielkość i wysokość blatu. Bardzo niskie ławy są zwykle bardzo dekoracyjne i świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Warto jednak zastanowić się, czy przy takiej ławie wygodnie zjemy posiłek lub spędzimy czas. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza do małych wnętrz, mogą okazać się ławy rozkładane, które oprócz zwiększenia wysokości mają często możliwość dodatkowego rozłożenia blatu.

Dodatkowe funkcje


Dostępne na rynku ławy do salonu często posiadają dodatkowe funkcjonalności. Najczęściej spotyka się lawy z dodatkową półka, na której można przechowywać prasę czy książki. Ciekawym rozwiązaniem są też ławy ze szklanym blatem pod którym można schować zdjęcia lub nawet pamiątki. Należy tylko pamiętać, że szklane blaty trudniej utrzymać w czystości.
Tags: