Stół w kuchni - jeden z najważniejszych mebli?>

To właśnie przy stole kuchennym spędza się wspólnie czas podczas posiłków i tak, jak kuchnia jest sercem każdego domu, tak i stół jest sercem każdej kuchni. Jaki powinien więc być idealny stół kuchenny i z jakiego materiału powinien być wykonany?

Wiele możliwości, ale na którą się zdecydować?

Jeśli w kuchni nie ma zbyt wiele miejsca na sporą ilość blatu roboczego - może się zdarzyć tak, że stół kuchenny po części będzie stanowił dodatkową przestrzeń do tego, aby mieć gdzie przygotowywać bardziej skomplikowane potrawy. Dobrze więc, aby był to stół solidny i wytrzymały, a taki będzie stół drewniany, stół na metalowych nogach, albo też stół na drewnianych nogach oraz blacie wykonanym z płyty MDF. Natomiast szklane stoły kuchenne oczywiście nie są aż tak delikatne, ale zawsze istnieje pewna obawa, że przy mocniejszych uderzeniach stół może się stłuc, dlatego nie da się na nim wykonywać niektórych prac kuchennych.

Kolejną kwestią jest natomiast to, w jakim kształcie ma być ten mebel. Tak naprawdę bardzo wiele zależy od tego, w jakim miejscu ma się on znaleźć. To przestrzeń i dostępny metraż warunkują zarówno wielkość tego mebla jak i to, czy ma być okrągły, prostokątny czy kwadratowy. Doskonałym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są rozkładane stoły kuchenne - https://www.mebletkaniny.pl/stoly-cat-44, które na co dzień mogą służyć w swojej mniejszej formie, a w przypadku większej ilości osób, na przykład w momencie, kiedy pojawią się goście, będzie można taki stół rozłożyć.

Tags: