Półki ścienne - niewielkie, ale przydatne meble?>

Organizacja przestrzeni w mieszkaniu czy miejscu pracy to również znalezienie miejsca na przechowywanie rzadziej lub częściej używanych drobiazgów, a także ozdób. Do tego służą głównie półki montowane bezpośrednio na ścianach.

Choć może się wydawać, że półka ścienna to bardzo prosty mebel, który składa się z kilku prostych płyt meblowych czy innych materiałów i zaopatrzony w otwory lub haki do mocowania, to na rynku można dostać bardzo funkcjonalne i zaawansowane technicznie modele, które zachwycają funkcjonalnością.

Półki ścienne niezbędne wszędzie

Trudno znaleźć jakieś mieszkanie czy miejsce pracy, gdzie nie ma półek. Stawia się na nich ozdobne drobiazgi oraz rzeczy, które muszą być stale w zasięgu ręki. Zaletą półek jest to, że są praktyczne, a zajmują mało miejsca, a przede wszystkim nie ograniczają przestrzeni na podłodze. Można je powiesić na takiej wysokości, aby one same nie były przewracane przez małe dzieci, ani nie mogły one nic z nich zdjąć.

Jakie półki ścienne są najbardziej praktyczne?

W sklepach meblowych czy u producentów mebli na zamówienie można nabyć bardzo różnorodne typy półek. Szczególnie popularne są półki ścienne z ukrytym w nich uchwytem montażowym, dzięki czemu są bardzo eleganckie i stanowią nie tylko praktyczny, ale i estetyczny mebel. Modne są również rozbudowane i wielokondygnacyjne półki, które są alternatywą dla regałów. Taki rodzaj jest szczególnie lubiany przez bibliofilów, którzy mają duże domowe biblioteki.

Tags: