Blat drewniany czy kamienny, fronty błyszczące czy matowe - dylematy przy urządzaniu kuchni?>

Urządzając kuchnie, trzeba podjąć wiele ważnych decyzji. Począwszy od kolorów ścian, ułożenia pomieszczenia, poprzez wybór i rozkład mebli, aż po elementy wykończeniowe i dekoracyjne. Wszystko po to, aby pomieszczenie było zarówno funkcjonalne, jak i przyjemne dla oka.

Meble do kuchni

Meble kuchenne to jeden z najważniejszych elementów aranżacji tego pomieszczenia. Szafki, szuflady, kosze cargo, szafki wiszące, wszystko należy dokładnie zaplanować, aby przyszła praca w kuchni była wygodna i nie przysparzała kłopotów logistycznych. Rozmieszczenie szafek i zawartości to jedno, natomiast wybór frontów oraz blatu i dodatków, to osobna kwestia, dostarczająca równie nie mało dylematów.

Wybór frontów mebli powinien odpowiadać założonej stylistyce całej kuchni. Kiedy kuchnia ma być nowoczesna, najbardziej odpowiednie będą fronty gładkie, lakierowane na wysoki połysk, natomiast jeżeli kuchnia ma być w stylu prowansalskim czy klasycznym, warto pokusić się o frezowane matowe fronty, w jasnych kolorach.
Jeżeli chodzi o dobór drewnianego blatu kuchennego, to w kuchniach nowoczesnych najlepiej sprawdzi się blat kamienny lub z płyty, klasyczne piękno kuchni prowansalskiej doskonale podkreśli natomiast blat drewniany.
Blaty kuchenne drewniane dodają wnętrzu mnóstwo uroku i naturalnego ciepła, dlatego są bardzo pożądane szczególnie przez amatorów naturalnych surowców, warto jednak, dokonując wyboru, zagłębić się w specyfikę tego typu blatów, ponieważ wymagają one odrobinę więcej uwagi i pielęgnacji niż na przykład blaty z płyty mdf, czy blaty granitowe.

Tags: