Jak wybrać lustro do łazienki??>

Niewiele osób wie, że jeszcze niedawno lustrom przypisywano iście magiczne zdolności. Współczesne lustra łazienkowe z www.ekspercilazienek.pl mają jednak przede wszystkim dekorować wnętrza i pomagać podczas golenia się czy robienia makijażu. 

Lustro do łazienki - jakie wybrać?

Lustro pełni ogromnie ważną rolę w łazience. Nie ma w tym nic dziwnego, to w końcu w tym pomieszczeniu wykonywane są różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne. Poza tym dobrze dobrane lustro jest w stanie optycznie powiększyć niewielką przestrzeń i dodać jej charakteru. Podczas wybierania lustra do łazienki należy kierować się przede wszystkim rozmiarem tafli. Im większa, tym lepiej. Dawniej sądzono, że lustro powinno mieć taką samą szerokość jak umywalka. Tera nie przywiązuje się do tego większej wagi. Okazuje się bowiem, że lustra szersze są bardziej funkcjonalne i bardzo efektowne.

Jakie lustro do łazienki wybrać? 

Duże znaczenie ma natomiast kształt umywalki czy baterii. Gdy sprzęty te są łagodne i odpływowe, warto zdecydować się na lustro okrągłe. W przypadku form bardziej kanciastych, lepiej zdecydować się na lustro prostokątne. Spójność stylizacji jest bardzo ważna również w łazience. Jednak rozmiar to nie wszystko. Ostatnio sporą popularnością cieszą się lustra sporych rozmiarów ozdobione dekoracyjnymi ramami. Trzeba jednak uważać, bo nie wszystkie lustra dostępne na rynku są odpowiednio zabezpieczone i nadają się do montażu w łazience. Można równie dobrze postawić na lustro łazienkowe bez ozdobnej ramy. Takie modele niewątpliwie świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych i stylizowanych na industrialne.
Tags: