Pościel - prezent na ślub?>

Zakup pościeli nie jest małym wydatkiem, a dokładając do tego fakt, iż zazwyczaj musimy kupić 2-3 komplety aby były na zmianę, taki zakup staje się dość sporym kosztem w budżecie domowym. Zakupiona pościel zazwyczaj będzie nam służyła przez około 2 lata zanim jej kolory wyblakną, a tkanina straci swoje właściwości. Dlatego podczas zakupów wybierajmy pościel, która jest jak najlepszej jakości, dostępnej na naszą kieszeń.

Niektóre osoby nie lubią pościeli z kory, która może być dość szorstka, natomiast pościel flanelowa może być za ciepła na miesiące letnie. Również cena jest różna w zależności od tkaniny z jakiej została uszyta. Najpopularniejszy rozmiar ma pościel 160x200, który często jest kupowany jako prezent, na przykład na ślub. Ogrom kolorów oraz wzorów do wyboru sprawia, że szukając odpowiedniego podarunku, pościel będzie dobrym pomysłem.

Pościel na łóżko 160x200 pod względem wymiarów będzie odpowiednia dla jednej osoby. Jeśli szukamy pościeli dla dwóch osób, lepiej jest kupić kołdrę i pościel większą. Cenowo jest to porównywalny zakup.

Pościel należy regularnie przebierać oraz prać w temperaturze 60 stopni. Nie wszyscy prasują czystą pościel, ale nie zawsze jest to konieczne, jeśli używamy pościeli na przykład z kory lub innej.

Tags: