Na co zwrócić uwagę kupując rolety??>

Zakup odpowiedniej rolety nie jest wcale taki prosty, ponieważ należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych kwestii. Niezwykle ważne jest to, aby rolety idealnie spełniały swoje funkcje, łatwo się czyściły oraz pasowały do danego wnętrza. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Kolor i montaż

Choć element ten wydaje się mało istotny, to jednak kolor odgrywa kluczową kwestię podczas zakupu rolet. Po pierwsze kolor powinien idealnie komponować się z aranżacją danego pomieszczenia, a po drugie powinien umożliwiać spełnienie przez roletę swojej podstawowej funkcji. Jasne rolety dosyć szybko się brudzą i przepuszczają do pomieszczenia większe ilości światła. Z kolei ciemne rolety idealnie ochraniają dane pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, jednak powodują, iż wnętrze staje się ciemne i nie zachęca do spędzania w nim czasu. Jeśli chodzi natomiast o montaż, to rolety mogą być montowane do ściany, sufitu, ramy okiennej lub wnęki okiennej. W sklepach dostępne są również rolety mini, które wystarczy jedynie zaczepić o ramę okna bez konieczności ich przykręcania, dzięki czemu można uniknąć mechanicznej ingerencji w okienny plastik lub drewno.

Rodzaj: roleta rzymska, plisowana a może dzień i noc?

Wybór odpowiedniego rodzaju rolety również jest bardzo ważny, ponieważ każdy typ spełnia inne funkcje i nadaje danemu wnętrzu zupełnie innego charakteru. Bardzo popularne są obecnie rolety dzień i noc, które składają się z poziomych pasów materiału mogących przepuszczać promienie słoneczne lub też zapewniać pomieszczeniu całkowite zaciemnienie. Bardzo często wybierane są również rolety rzymskie - więcej informacji, które posiadają specjalny mechanizm podnoszący ich materiał, tworząc tym samym charakterystyczne fałdy stanowiące idealny element aranżacyjny praktycznie każdego pomieszczenia.
Tags: