Jak wykonać łóżko z palet??>

Łóżko zrobione z palet: http://www.meblepandarek.pl/lozka-z-palet.html może być nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim ekologiczne. Przy niewielkim wysiłku można wykonać je samemu, tym samym zyskując jedyny w swoim rodzaju mebel doskonale wpasowujący się w nowoczesne wnętrza.


Potrzebne materiały

Do wykonania łóżka należy zaopatrzyć się w 8 europalet o wymiarach 120 x 80, a także akcesoria potrzebne do obróbki drewna, a więc wycinarkę, szlifierkę, pędzelek do malowania, farbę do drewna, papier ścierny oraz materac.


Jak samodzielnie wykonać łóżko z palet?

Przy własnoręcznym wykonywaniu łóżka istotne jest wycięcie desek w taki sposób, by po ich nałożeniu jedna na drugą powstawało puste miejsce. Kolejnym krokiem jest wygładzenia palet i wyrównanie ich za pomocą szlifierki. Koniecznie trzeba być dokładnym i uważnie oszlifować całą powierzchnię. Należy także usunąć ewentualne drzazgi, a za pomocą papieru ściernego poprawić miejsca, do których nie udało się dotrzeć szlifierką.


Malowanie palet

Palety można też pomalować na dowolny kolor. Uprzednio koniecznie trzeba jednak oczyścić je z pyłu, najlepiej przy pomocy wilgotnej ścierki. Do malowania można użyć farby wedle uznania. Powszechnym wyborem jest bejca, która ukazuje słoje drewna. Palety należy pomalować dwukrotnie.


Tags: