Taśmy ledowe we wnętrzach?>

Oświetlenie LED stosunkowo niedawno pojawiło się w sklepach, a już szturmem zdobyło mieszkania i domy oraz zrewolucjonizowało rynek oświetlenia.

Czym są taśmy ledowe?
Są to elastyczne taśmy, na których w pewnych odstępach zamontowane są diody LED. Ilość lampek na metrze takiej taśmy zależna jest od jej producenta i zazwyczaj jest to od trzydziestu do nawet stu pięćdziesięciu sztuk!

Zalety taśm ledowych
Najważniejsza zaleta taśm ledowych jest taka sama, jak w przypadku innego rodzaju oświetlenia tego typu - pozwala znacznie oszczędzać energię elektryczną. Wpływa na to fakt, że diody LED wykazują bardzo małe straty energii elektrycznej w czasie przetwarzania jej na światło.

Dla miłośników ekologii nie bez znaczenia będzie fakt, że diody LED nie zawierają szkodliwych substancji, tak jak tradycyjne żarówki, a przez ich długą żywotność i fakt, że rzadko się je wymienia, nie przyczyniają się do zaśmiecania środowiska.

Taśmy ledowe ze sklepu Ledea można formować w różne kształty, co pozwala bezproblemowo oświetlać nawet najmniej dostępne miejsca.

Taśm ledowych można używać do podświetlenia witryn sklepowych, salonowego barku czy schodów. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, mad którym warto się zastanowić podczas wybierania rodzaju oświetlenia do domu czy mieszkania.

Tags: