Tynk architektoniczny - naturalny efekt?>

Wśród licznych materiałów budowlanych można znaleźć różnego rodzaju tynki. Trudno bowiem wykończyć budynek bez położenia na ściany tynku, chyba że ktoś ma cały dom drewniany.

TYNK ARCHITEKTONICZNY - PRAKTYCZNY I NATURALNY

Spośród bogatej oferty dość dużym zainteresowaniem klientów cieszy się tynk architektoniczny, znany częściej jako beton architektoniczny. Jest to materiał często stosowany w pomieszczeniach użytkowych, ale także w domach prywatnych, których właściciele preferują industrialny, surowy wystrój. Zastosowanie tynku architektonicznego pozwala uzyskać naturalny efekt surowej powierzchni, a jednocześnie chroni ją przed zabrudzeniem. Naturalne składnik,i takie jak na przykład wapno gaszone i piasek rzeczny zabezpieczają powierzchnię pokrytą tynkiem architektonicznym przed rozwojem pleśni i grzybów. Zaimpregnowanie ściany odpowiednim preparatem gwarantuje jej dodatkową ochronę przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

JAKI TYNK WYBRAĆ

Na rynku dostępne są różne rodzaje tynku architektonicznego. Klient ma do wyboru tynk szalunkowy, w masach albo w płytach. Każdy z nich ma wady i zalety, więc należy się dobrze zastanowić przed podjęciem decyzji.

Zaletą betonu szalunkowego jest dekoracyjny efekt bez widocznych łączeń, jednak nigdy nie ma gwarancji, że ściana będzie wyglądać nienagannie. Czasem wychodzi gładka, o doskonałej strukturze, innym razem widać plamy i niedoskonałości.

Tynk architektoniczny w płytach gwarantuje gładką powierzchnię, jednak płyty trzeba odpowiednio przycinać, co może być kłopotliwe.

Jak widać, nie ma rzeczy doskonałych i ta prawda dotyczy także tynku architektonicznego.


Tags: