Jak wybierać płytki do łazienki?>

Rozpoczęcie prac wykończeniowych w łazience zwykle poprzedza wiele dni rozmyślań na jaką aranżację się zdecydować. Większość osób zdaje sobie sprawę, że w przypadku małych łazienek najlepiej zdecydować się na urządzenie pomieszczenia w jasnych kolorach, natomiast w przypadku nieco większych powierzchni można sobie pozwolić na nieco większą dowolność. O czym jeszcze należy pamiętać podczas remontu łazienki?

Czym się kierować wybierając płytki łazienkowe

Aspekt wizualny – to jedna z ważniejszych kwestii podczas wybierania płytek. Na rynku można znaleźć wiele płytek o różnych kolorach, zatem każdy z pewnością znajdzie takie, które przypadną mu do gustu. Możliwości jest wiele, bowiem producenci zaskakują nie tylko nietypową kolorystyką, ale także efektownymi zdobieniami płytek, dlatego też każda łazienka może wyglądać naprawdę efektownie. Wybierając płytki należy pamiętać że im bardziej wymyślny wzór tym większa jest jego cena. Warto zatem wyważyć to na co możemy sobie pozwolić z tym na co nas stać.

Jakość materiałów – należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku łazienki należy zdecydować się na produkty odporne na działanie chemikaliów i różnego rodzaju kwasów. Dobrze sprawdzą się na przykład płytki ceramiczne, które są nie tylko odporne na wspomniane środki, ale także pozwalają na nietypowe wykończenie łazienki. Wydaje się zatem, że zakup płytek ceramicznych jest dobrym pomysłem.

Tags: