Jakie będą najlepsze płytki do łazienki??>

Masz już dość swoich starych płytek? Czy po prostu przyszła już najwyższa pora na przeprowadzenie długo wyczekiwanego remontu łazienki? Zastanawiasz się jakie płytki najlepiej się sprawdzą w Twojej łazience? Sprawdźmy, co jest najczęściej proponowane przez specjalistów.

Dobierz odpowiedni wzór
Wzór płytek nie służy jedynie do pozytywnego odbioru estetycznego łazienki. Może również pomóc optycznie zwiększyć lub zmniejszyć jej wielkość. Jeśli wybierasz płytki podłogowe do łazienki, która nie jest zbyt duża, staraj się ograniczyć liczbę wzorów. Najlepsze w tym przypadku będą płytki z delikatnymi zdobieniami lub gładkie. W przeciwnym razie Twoja łazienka będzie wydawała się mniejsza. Z wzorami możesz odrobinę zaszaleć, gdy wybierasz płytki do dużej łazienki. Pamiętaj jednak, aby były one miłym wykończeniem lub podkreśleniem otoczenia, inaczej poczujesz się przytłoczony/a. Łazienka, to w końcu miejsce, w którym powinieneś/powinnaś móc się zrelaksować. Nie utrudniaj sobie tego, dobierając absorbujące uwagę ozdobniki.

Co kupić? Ceramika czy gres?
Zarówno płytki ceramiczne, jak i gres będą bardzo dobrze nadawać się do łazienki. Oba rozwiązania wykazują właściwości bardzo cenione w łazienkach. Gres będzie łatwiejszy w utrzymaniu, jednak ma on zazwyczaj również wyższą cenę. To rozwiązanie przeznaczone jest do łazienek o bardziej ekskluzywnym wystroju ponieważ to bardzo prestiżowy materiał.


Tags: