Jak wybrać lady recepcyjne do hotelu??>

Hotelowe lady recepcyjne muszą przede wszystkim dobrze wyglądać. Jednak ma to być ponadto miejsce funkcjonalne, a więc konstrukcja lady powinna zapewniać odpowiednio dużą przestrzeń do pracy. Równie ważny jest komfort gości hotelowych.


Normy

Nie ma żadnych norm dotyczących hotelowych lad recepcyjnych. Ich kształt, konstrukcja oraz wymiary uzależnione są w dużej mierze od charakterystyki danego obiektu i nie ma tutaj jednej obowiązującej reguły. Przy ladzie może znajdować się stanowisko obsługowe, przy którym praca odbywa się na siedząco bądź stojąco. Jeśli gości są obsługiwani na siedząco, blat znajdować powinien się na wysokości około 80 cm nad ziemią. Podczas pracy stojącej jest to raczej 110-120 cm. Klient zawsze musi mieć komfort podczas tania przy ladzie.


Osoby niepełnosprawne

Lady recepcyjne, które są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych powinny posiadać chociaż jedno stanowisko na wysokości 90 cm. Do tego konieczny jest również podjazd. Jest to już jednak rozwiązanie kosztowne. Funkcjonalnym dodatkiem jest zawsze boczna półka odkładcza o niewielkich wymiarach o wysokości około 70 cm. Szerokość stanowiska z kolei powinna wynosić co najmniej 150 cm, aby zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy.


Tags: