Płytki z gresu szkliwionego i porcelanowego?>

Każdy rodzaj płytek Gardenia Orchidea ma swoje wady i zalety. Czy warto zatem sięgnąć po te wykonane z gresu szkliwionego i porcelanowego?

Gres szkliwiony powstaje poprzez nanoszenie na powierzchnię płytek ozdobnej warstwy barwników i szkliwa, co wpływa pozytywnie na ich walory estetyczne. Z czasem tak powierzchniowa warstwa może jednak uleć przetarciom. Z tego powodu płytki Gardenia Orchidea z gresu szkliwionego wskazane są do pomieszczeń o raczej umiarkowanym ruchu np. łazienkach  czy pokojach. Gres prezentuje się nieestetycznie jeśli dojdzie do uszczerbku szkliwa. Niekiedy lepiej jest wówczas wymienić całą płytkę. Płytki z gresu szkliwionego dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Poza tym cechuje je odporność na złamanie i są nienasiąkliwe, nie wymagają więc żadnej impregnacji.

Nowością na rynku jest z kolei gres porcelanowy. Na rynku spotkać można go zaledwie od kilku lat. Płytki tego typu są bardzo cienkie, mają kilka milimetrów. Z tego powodu produkowane są niekiedy w dużych formatach. Gresy tworzone są w wersji bez wzmocnienia (nadają się tylko na ściany wewnętrzne) oraz ze wzmocnienie z siatki z włókna szklanego. Te drugie można układać nawet na podłogach i ścianach zewnętrznych.

Tags: