Wizualizacja wnętrz - sposób na urządzenie mieszkania?>

Wizualizacja wnętrz to jeden z pierwszych etapów pracy architekta nad wybranym projektem. Zazwyczaj na samym początku przeprowadza on z nami rozmowę na temat naszych upodobań i preferencji. Kiedy zbierze już wszystkie, potrzebne informację to zabiera się do pracy.


Faza planowania

Przygotowanie wizualizacji wnętrz jest bardzo ważnym etapem. Do tej pory wszystkie nasze pomysły pozostawały jedynie w sferze wyobraźni. Teraz mamy okazję się z nimi zmierzyć i sprawdzić czy efekty na pewno pokrywają się z oczekiwaniami. Jeżeli dany projekt nie spełnia naszych wymogów to zawsze można go zmienić. Jest to przecież dopiero faza planowania, kiedy żadne konkretne kroki nie zostały jeszcze podjęte. Poza tym komputerowe animację sprawiają, że dany projekt wydaje się być bardziej realny, przez co możemy być nieco bardziej krytyczni.


Koszt wizualizacji wnętrz

Cena wizualizacji wnętrz jest zależna od wielu czynników. Najważniejszy z nich to stopień skomplikowania projektu, chociaż pod uwagę należy wziąć również ilość użytych detali, liczbę ujęć, a także jakość graficzną. Nie bez znaczenia będzie ponadto rodzaj wizualizacji. Do wyboru mamy bowiem animację bądź fotorealistyczne obrazy.
Tags: