Zastosowanie halogenów LED w aranżacjach oświetleniowych?>

Współczesne domowe aranżacje oświetleniowe wykorzystują innowacyjne źródła światła. Odkąd na rynku pojawiły się nowe, energooszczędne żarówki producenci oświetlenia zaczęli dostosowywać lampy do innowacyjnych źródeł światła. Współczesny halogen LED jest w rzeczywistości wyposażony w diody ledowe, które dają światło podobne do zwykłego halogenu.

Oszczędne diody LED

Diody LED zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki, dlatego ich stosowanie przyczynia się do oszczędności prądu w gospodarstwie domowym. Są coraz częściej stosowane w punktowym oświetleniu sufitowym czy kuchennym. Jasne światło nowoczesnych żarówek jest znacznie zdrowsze dla ludzkiego oka niż światło produkowane przez tradycyjne żarówki. Ponadto diody nie nagrzewają się, dlatego profile i oprawy oświetleniowe pozostają zimne, nie narażając użytkownika na oparzenie.

Wiele lamp naraz

Oprawy oświetleniowe do halogenów LED mogą być bardzo różne. Ciekawa stylistyka oraz bogactwo wzorów i kolorów aranżacji oświetleniowych, możliwa jest dzięki temu, że diody pobierają niewiele prądu. Obok siebie może działać nawet kilka lub kilkanaście lamp, a całkowity pobór energii elektrycznej i tak jest mniejszy niż tradycyjnej żarówki.
Tags: