Na czym polega specyfika jednorodzinnych domów piętrowych??>

projekty domów

Budowa domu jednorodzinnego zawsze wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Osoby, które decydują się na taki krok nie mogą uciec od pytania o to, czy uporają się z wyzwaniem, które przed nimi staje, nie da się przy tym ukryć, że nie mówimy wcale o obawach pozbawionych uzasadnienia. Niepokój ten zwiększa się wówczas, gdy myślimy o budowie domu piętrowego.


Zalety domu piętrowego

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie zalety charakteryzują dom piętrowy, początkowo trudno jest nam udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Nie oznacza to, że nie ma o nich mowy, nie można jednak nie zgodzić się i z tym, że budowa domu piętrowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a ewentualne błędy dają się nam we znaki o wiele bardziej niż ma to miejsce wówczas, gdy mamy do czynienia z nieruchomością parterową. A jednak zalet nie jest wcale mało, dom piętrowy zajmuje bowiem znacznie mniej miejsca niż parterowy, umożliwia swobodne przebywanie w nim wielu osobom, może być budowany w kilku etapach, gdy nie mamy potrzeby natychmiastowego zagospodarowania piętra, a do tego łatwiej jest dokonać jego rozsądnego podziału.


Na co zwracać uwagę analizując projekty domów piętrowych?

Gdy zastanawiamy się nad budową domu piętrowego, nasz najpoważniejszy dylemat wcale nie powinien wiązać się z tym, czy zdecydować się na projekt gotowy, czy też na jeden z tych, które na nasze zlecenie są przygotowywane od podstaw. Znacznie większe znaczenie ma to, czy projekt będzie odpowiadał naszym potrzebom i to nie tylko tym teraźniejszym, ale i takim, które ujawnią się dopiero po pewnym czasie. Warto zastanowić się i nad tym, czy nie wzbogacić go o rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów eksploatacyjnych takiego domu. Dom piętrowy nie musi okazać się droższy w utrzymaniu niż jego parterowy odpowiednik, wymaga jednak większej staranności wówczas, gdy zastanawiamy się nad rozwiązaniami związanymi z kanalizacją, systemem ogrzewania oraz doprowadzeniem ciepłej wody.

Tags:   projekty domów