Projekty domów “na miarę”?>

projekty domów

Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie. Najczęściej jedna rodzina buduje jeden dom, który ma służyć przez wiele lat. Przez ten czas zmieniają się potrzeby domowników, przybywa ich i ubywa, dorastają dzieci, zakładają własne rodziny i jakiś czas mieszkają z rodzicami. Na te wszystkie zmieniające się okoliczności dom musi być przygotowany.

Dlatego oglądając projekty domów, warto wybrać taki, który uwzględnia możliwość rozbudowy. Taki dom buduje się etapami. Na początku powstają fundamenty i część kubatury, która wystarcza dla małej rodziny. Gdy rodzina się powiększa, wówczas dobudowuje się kolejne fragmenty budynku. Nie ma sensu inwestować dużych pieniędzy w dom, który w jakiejś części nie będzie wykorzystywany. Budowanie etapami to dobry sposób dla osób, które nie dysponują dużą kwotą na początku inwestycji, a z czasem wraz ze zmieniającymi się potrzebami rodziny, dom jest powiększany, przybywa w nim pomieszczeń. Można powiedzieć, że dom rośnie wraz z rodziną. Jest to sposób na rozsądne wykorzystywanie pieniędzy, których nie wydaje się niepotrzebnie, a za każdym razem dom jest jak ubranie szyte na miarę – pasuje dla rodziny.

Warto też wykorzystać projekty domów z poddaszem. Poddasze przez pewien czas będzie nieużytkowane, a po kilku czy kilkunastu latach można je zagospodarować na cele mieszkalne.

Takimi projektami domów trzeba się interesować, gdy rodzina posiada małe dzieci, które za kilka lat będą potrzebować oddzielnych pomieszczeń do nauki i wypoczynku.

Tags:   projekty domów