Dom na miarę współczesności?>

projekty Domy jednorodzinne nie są niczym nowym, ani nietypowym, bowiem jeszcze przed okresem blokowisk i zbiorowego budownictwa w zamkniętych osiedlach stanowiły podstawowa formę lokali mieszkalnych. Współczesność jednak wpłynęła nie tylko na materiały i techniki budowania domów, ale także na ich zewnętrzny wygląd, który jedynie w ogólnym zarysie przypomina budynki stawiane sto lat temu.


Projekty nowoczesnych domów sporadycznie obejmują już klasyczne czworokątne bryły z dwuspadowym dachem, a coraz częściej pojawiają się zmodernizowane konstrukcje na wzór układanki z drewnianych klocków. Urozmaicenie przestrzenne kreowane przez garaże, tarasy, wykusze, ganki, dobudówki i wiele innych rozwiązań budowlanych to tylko jedna z nowoczesnych propozycji.


Drugi aspekt decydujący o współczesnej odmienności to wykończenie elewacji. W projektach nowoczesnych domów coraz częściej spotyka się połączenie klasycznych kamieni z cegłą, drewna z kamiennymi płytkami, tynku z gresem czy klinkierem i inne modyfikacje, wpływające na niepowtarzalność wyglądu. Nie można również zapomnieć o wnętrzach. Projekty przewidują dużą funkcjonalność dzięki odpowiedniemu rozkładowi pomieszczeń, jasne, przestronne salony, słoneczne pokoje z dużymi oknami oraz tak ważną i cenioną energooszczędność.


Osoby decydujące się na zakup gotowego projektu mają w nim zagwarantowane wszystkie cechy, których można oczekiwać po nowoczesnym budynku mieszkalnym.
Tags:   projekty